کسب و کار های جدید و پرسود

 

 

کسب و کار های جدید و پرسود در ایران و دنیا

 

کسب و کار های جدید از نظر اینکه هنوز بازار کارشان اشباع نشده و ظرفیت زیادی برای جذب نیرو کار دارند، مورد توجه افراد قرار می‌گیرند.بسیاری از کسب و کارهای جدید در دنیا حیاتشان را مدیون پیشرفت تکنولوژی و اینترنت هستند. تغییر نیازها و خواسته‌های افراد هم در به وجود آمدن شغل‌های جدید موثر هستند. برای مثال همین کسب و کارهای اینترنتی را در نظر بگیرید که به خاطر آسایش بیشتر افراد به وجود آمده و در حال حاضر جزو مشاغل سودآور به شمار می‌روند.در ادامه با ما باشید تا تعدادی از پرسودترین کسب و کارهایی که عمر کمی از پیدایش آن‌ها می‌گذرد را بررسی کنیم. به شما پیشنهاد می‌کنم از این مشاغل ایده بگیرید و اگر علاقه و سرمایه‌ی کافی دارید برای راه‌اندازی آن‌ها اقدام کرده و به آینده‌ای درخشان سلام کنید.

 

1) کافه یا رستوران سیار، ایده‌ای خوش‌مزه و درآمدزا

ایده‌ی کافه و رستوران سیار یک ایده‌ی خوش‌مزه و خلاقانه است که در بسیاری از کشورهای دنیا در حال اجراست و با استقبال گسترده‌ای روبه‌رو شده است. این کسب و کار کوچک از سال 2014 تا 2019، 6.8% رشد داشته و روز به روز هم در حال رونق گرفتن است.

در ایران هم کم و بیش کافه‌‌های سیار دیده می‌شوند و شما می‌توانید نفر بعدی باشید که این کار نوظهور را به مردم معرفی می‌کند. در ضمن اگر کمی ذوق و حوصله داشته باشید می‌توانید در کنار داشتنی شغلی جذاب و مفرح، درآمدی حتی خیلی بیشتر از کافه‌های ثابت داشته باشید.

2) بازاریابی دیجیتال

بازاریابی دیجیتال، رو به رشد به سرعت نور

بازاریابی دیجیتال یا همان دیجیتال مارکتینگ، جزو آن دسته از حرفه‌هایی‌ست که هم حالا حالاها در ایران به نیروی کار نیاز دارد. اگر نمی‌دانید دیجیتال مارکتینگ چیست، می‌توانید مقاله‌ای که در این زمینه وجود دارد را مطالعه کنید. بهتر است دیجیتال مارکتینگ را از دو منظر بررسی کنیم:

یکی اینکه با توجه به نیاز موجود در کشور شما می‌توانید به عنوان نیرو کار در یکی از مشاغل حوزه دیجیتال مارکتینگ مشغول به کار شوید و پول پارو کنید (به شرط داشتن مهارت و تجربه کافی درآمد شما می‌تواند 100+ میلیون تومان در ماه شود). برای مثال می‌توانید به عنوان یک نیرو تولید محتوا مشغول به کار شوید و یا یک مدیر سئو یا شبکه‌های اجتماعی شوید.

مورد دوم اینکه ممکن است شما در حال حاضر کسب و کاری برای خودتان داشته باشید، اما بخواهید این  کسب و کار را وارد فضای آنلاین کنید و در این بازار گسترده هم سهمی داشته باشید. به خودتان نگاه کنید، احتمالا تا به حال تجربه خرید اینترنتی داشته‌اید یا حداقل یک بار برای پیدا کردن کالا یا خدماتی که به آن نیاز داشتید به جناب گوگل سر زده‌اید. با روی کار آمدن ویروس کرونا هم کسب و کارهای آنلاین بیش از پیش رونق گرفتند و این روند هم ادامه دارد. پس می‌بینید که چرا دیجیتال مارکتینگ را در این فهرست قرار داده‌ام.

اگر الان به فکر فرو رفته‌اید و مایل هستید در یک دوره آنلاین (به خاطر شرایط کرونا) و جامع، اصول دیجیتال مارکتینگ را تحت نظر بهترین اساتید و مدیران کسب و کارهای اینترنتی موفق یاد بگیرید و بتوانید در طول ۳ ماه کسب و کار سنتی خود را وارد فضای آنلاین کنید، پیشنهاد می‌کنم دوره جامع دیجیتال مارکتینگ را مشاهده کنید. در غیر این صورت برویم به ادامه مقاله برسیم.

3) بازسازی منازل

اگر ساخت و ساز در خون شماست و فکر می کنید از فرآیند نوسازی منازل مشتریان لذت می برید، چرا آن را به یک تجارت تبدیل نمی‌کنید؟ بسیاری از افراد وجود دارند که توانایی مالی خرید یک منزل جدید و نوساز را ندارند یا به هر دلیلی نمی‌خواهند خانه‌ی قدیمی خود را ترک کنند، اما معماری قدیمی خانه حوصله‌ی آن‌ها را سر برده است. در حال حاضر هم در ایران و هم خارج از کشور گروه‌ها و افرادی وجود دارند که  به این صاحبخانه‌ها می‌کنند تا از شر معماری قدیمی خانه‌ی خود خلاص شوند.

مهندسان معماری و عمران دو دسته از افرادی هستند که بیشتر می‌توانند روی این شغل حساب باز کنند و در صورت داشتن تجربه در ساخت و ساز و خلاقیت کافی، می‌توانند در آن موفق شوند. بد نیست تا با هم‌کلاسی‌های دانشگاهتان تماسی بگیرید تا ببینید اگر آن‌ها هم به دنبال یک کسب و کار جدید و پردرآمد هستند با همدیگر تشکیل یک گروه بدهید، چرا که این کار معمولا به صورت گروهی انجام می‌شود.

4) بازاریابی و فروش

بازاریابی و فروش، اما نه به سبک قدیم

شاید پیش خودتان فکر کنید که کار فروش تقریبا از زمانی که انسان‌ها تصمیم گرفتند مبادله‌ی کالا به کالا انجام دهند وجود داشته و حرفه‌ی جدیدی محسوب نمی‌شود، اما باید به شما بگویم که منظورمان از فروش، آن کاری نیست که انسان‌ها از زمان‌های قدیم تا الان انجام می‌دهند. اگر می‌خواهید در بازار کنونی حرفی برای گفتن داشته باشید باید با استراتژی‌های فروش و بازاریابی آشنایی داشته باشید.

چه در کسب و کار سنتی و چه در دیجیتال مارکتینگ، شما باید از اطلاعات بروز بازاریابی اطلاع داشته باشید تا بتوانید مشتریان را روی هوا بقاپید! همچنین اگر یک نیروی فروش قوی باشد مطمئن باشید که هیچ وقت بیکار نمی‌مانید و تمام سازمان‌ها آرزوی استخدام شما را در سر دارند.

5) اجرا کننده‌ی مراسمات، همراه در شادی و غم‌ها

اغلب افراد وقتی می‌خواهند مراسمی مثل عروسی یا عزاداری برگزار کنند شرایط عادی ندارند، یعنی برای برگزاری مراسم عروسی آنقدر کارهای ریز و درشت روی سرشان ریخته که ممکن است یک کار اساسی مثل خرید کیک عروسی را فراموش کنند! افراد داغدار هم معمولا دل و دماغ این را ندارند که برای گرفتن مراسم عزاداری برنامه‌ریزی کنند و مکانی برای پذیرایی از مهمان‌ها در نظر بگیرند و … .

اینجا بود که ایده شروع یکی از کسب و کارهای جدید در دنیا جرقه خورد. یک تیم کوچک می‌تواند تمام هماهنگی‌ها و خریدها و رزرو تالار یا رستوران و … را برای این گروه‌ها انجام دهد. این کسب و کار اخیرا در ایران زیاد به چشم می‌خورد و شما هم می‌توانید از این راه درآمد قابل قبولی به‌دست آورید.

6) پیاده‌سازی خانه هوشمند‌

پیاده‌سازی خانه هوشمند‌

ایده‌ی هوشمندسازی خانه‌ها، یکی از کسب و کارهای جدید در دنیا به حساب می آید که به خصوص در خارج از ایران با استقبال بسیار خوبی رو به رو شده است. در ایران هم چند سالی هست که روی چنین کاری سرمایه‌گذاری شده است، اما هنوز هم بازار کار این حرفه نیروی کار زیادی می‌طلبد، بنابراین می‌توانید روی این شغل به عنوان یکی از شغل‌های نوظهور ایران حساب باز کنید و از فرصت‌های پیش رو استفاده کنید تا به یکی از اولین متخصص‌های این حوزه تبدیل شوید.

7) دفتر خدماتی

دفاتر خدماتی هم مانند شغل برنامه ریز مراسمات خدمات مختلفی را ارائه می دهند؛ از جمله نظافت و پاکسازی، حمل و نقل، تعمیرات و … که معمولا مشتریان دفاتر خدماتی توان یا تجربه اجرای برخی از این خدمات را ندارند، بنابراین ترجیح می دهند که انجام این کارها را به دفترهای خدماتی بسپارند.

خدمات به دسته های مختلفی تقسیم می شوند که یکی از آنها نظافت و تعمیرات و … بود. شما با راه اندازی یکی از آنها و ارائه بهتر خدمات می توانید درآمد خوبی از این طریق کسب کنید. نمونه ای از این خدمات شامل:

 • خدمات اینترنتی و چاپ
 • خدمات حمل و نقل
 • خدمات جهت امور رستوران ها و تالارها
 • خدمات بهره برداری از تاسیسات مختلف

8) راه اندازی پت شاپ

راه اندازی پت شاپ

امروزه در بین ایرانیان هم علاقه و نگهداری افراد را به حیوانات بسیار دیده ایم. احتمالا شما هم حتی در مجتمع آپارتمانی خود و یا حتی پارک ها مشاهده کرده اید که افراد بسیاری وقت خود را با حیوانات میگذرانند. همین امر سبب شده است تا بازار پت شاپ بزرگ و رونق بسیاری بگیرد. پس می توان این شغل را یکی از کسب و کارهای جدید در تهران و ایران نامید. ورود به این بازار می تواند بازدهی خوبی داشته باشد به خصوص اینکه در کنار داشتن بازار سنتی وارد بازار آنلاین هم شوید و محصولات و خدمات خود را معرفی کنید.

9) مترجمی

اگر به یک زبان غیر از زبان مادری خود و یا چندزبان مسلط هستید می توانید از این مهارت کسب و کار های جدید خود را راه اندازی کنید و یا با گرفتن پروژه هایی که نیاز به ترجمه کردن دارند مثل مقالات و متون تخصصی درآمد خوبی کسب کنید. سایت های بسیاری وجود دارد که با قرار دادن پروژه های دیگر کسب و کار ها برای مترجمی فعالیت می کنند. با عضو شدن در این سایت ها می توانید به این پروژه ها دسترسی پیدا کنید و فعالیت خود را شروع کنید.

10) عکاسی

عکاسی

رشته عکاسی هم که دیگر نیازی به معرفی ندارد و همه افراد با آن آشنایی دارند. عکاسی در رشته های مختلف خود همیشه جزو پردرآمدترین ها بوده است. هنر عکاسی خلاقیت می خواهد که بتواند صحنه های ماندگار و زیبایی را به ثبت برساند و یا باعث جذب مشتری و کاربران بیشتری شود. با اینکه رشته عکاسی یکی از شغل های پردرآمد محسوب می شود اما برای راه اندازی کسب و کار خود در این رشته نیاز به هزینه بسیاری نیست.

11) انیمیشن سازی

انیمیشن یکی از پربیننده ترین و پرطرفدارترین برنامه ها است. از انیمیشن در رشته های مختلفی از جمله برنامه های تلویزیونی، تبلیغات، اینترنت و بازی ها استفاده می شود. رشته انیمیشن به عنوان هنر هشتم در عصر امروز یکی از صنایع پردرآمد به حساب می آید.

برای ساخت انیمیشن با استفاده از دستگاه ها و نرم افزارهای کامپیوتری، نیازمندی ذهنی خلاق است که بتواند یک سناریو بچیند و کاراکترهای آن را به حرکت درآورد.

بیشتر بخوانید: شغل‌های پردرآمد ایران و دنیا

 

12) ارائه‌ی خدمات به صورت آنلاین

ارائه‌ی خدمات به صورت آنلاین

به صورت کلی ایده‌های بسیار زیادی وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را در فضای اینترنت گسترش دهید. برای اینکه کمی ذهنتان را به چالش بکشیم چند استارت آپ موفق در ایران را برایتان مثال می‌زنم تا ببینید به همین راحتی می‌توانید یک کسب و کار اینترنتی داشته باشید و هرروز ایده‌های جدید و خلاقانه‌تری را پیاده‌سازی کنید.

استارت آپ بقچه در تهران استارت خورد و ایده‌ی آن رساندن نان تازه به دست مشتریانی بود که به هر دلیلی نمی‌خواستند یا نمی‌توانستند به نانوایی بروند. یک اپلیکیشن کافی بود تا مشتریان بتوانند سفارش خود را ثبت کنند و باقی کارها را به عوامل این کار بسپارند. هرچند که این استارت آپ با شکست رو به رو شد، اما ایده‌ی آن می‌توند الهام‌بخش شما باشد تا کسب و کار جدیدی را شروع کنید.

استارت آپ موفق آچاره هم یک ایده‌ی بسیار خوب داشت و آن ایده چیزی نبود جز خدمت‌رسانی به مشتریان در منزل. در سایت یا اپلیکیشن این مجموعه می‌توانید انواع خدمات مورد نیازتان از کوتاهی مو گرفته تا خدمات نظافت و شستشوی منزل را انتخاب کنید تا افراد واجد شرایط در منزل شما حاضر شده و به کمک شما بیایند.

13) فروش عکس در اینترنت

اگر شما توانایی ثبت لحظات فوق‌العاده و جذاب را دارید، می‌توانید به یک حرفه‌ی جدید فکر کنید. یکی از این حرفه ها که جزوی از کسب و کارهای جدید در دنیا هم محسوب می شود، فروش عکس در اینترنت است. شاید از این موضوع مطلع نباشید که بسیاری از افراد در سراسر دنیا از فروش عکس‌ در اینترنت درآمد قابل قبولی به‌دست می‌آورند (البته منظورمان از عکس، عکس‌های من و در قابلمه یهویی نیست!) سایت‌هایی مثل 500px.com ،Adobe Stock و Shutterstock عکس‌های عکاسان را برای فروش در سایت خود قرار می‌دهند و آن‌ها را در درآمد حاصل از فروش این عکس‌ها سهیم می‌کنند.

اگر در مورد این کار کنجکاو شده‌اید می‌توانید راجع به این حرفه‌ی نوظهور سرچ کنید و اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید.

14) طراحی قالب و ساخت افزونه‌های وردپرس

3) طراحی قالب و ساخت افزونه‌های وردپرس

بسیاری از افراد در حال حاضر درآمدشان را مدیون سازندگان سیستم مدیریت محتوا وردپرس هستند. اشتباه نکنید از طراحی سایت با وردپرس صحبت نمی‌کنم، دارم از طراحی قالب و افزونه برای سایت‌های وردپرسی صحبت می‌کنم. اگر دانش برنامه‌نویسی ندارید می‌توانید با ابزارهای طراحی مثل فتوشاپ یک قالب وردپرس را طراحی کنید و آن را برای پیاده‌سازی به برنامه‌نویسان واگذار کنید.

اگر هم دانش برنامه‌نویسی دارید (زبان PHP و JS و دانش HTML ,CSS) می‌توانید به طراحی قالب‌ها و افزونه‌های وردپرس بیشتر فکر کنید. در حال حاضر بازار کار این حرفه در ایران رونق خوبی دارد و شما هم می‌توانید یکی از پرچمداران این بازار شوید و قالب و افزونه‌های خود را در سایت‌های مرتبط به فروش برسانید.

15) فروش لایک و فالوور اینستاگرام

شاید باورتان نشود که بسیاری از افراد حاضر هستند برای افزایش فالوور یا لایک‌های پست اینستاگرام خود هزینه‌های هنگفتی بکنند. برخی از چهره‌های مشهور اینستاگرام از همین کار برای افزایش میزان فالوورهای خود استفاده می‌کنند. در اینجا به اینکه این کار چقدر می‌تواند برای صاحبان این پیج‌ها سودآور باشد و اصلا راه درستی برای افزایش فالوور یا لایک اینستاگرام هست یا نه کاری نداریم، تنها داریم از سودی که شما به‌دست می‌آورید صحبت می‌کنیم. شما هم می‌توانید از این طریق که جزو کسب و کار های جدید و پرسود به حساب می آید، استفاده کنید و پس از یادگیری این کار به درآمد خوبی برسید.

16) همکاری در فروش، کسب درامد بدون داشتن محصول

5) همکاری در فروش، کسب درامد بدون داشتن محصول

یکی از شغل‌هایی که در چند سال اخیر در ایران هم باب شده است همین همکاری در فروش است. همکاری در فروش یعنی چه؟ بسیاری از سایت‌های بزرگ در سراسر دنیا و ایران وجود دارند که این امکان را برای افراد مختلف فراهم می‌کنند تا در فروش با آن‌ها همکاری کنند. این همکاری به این صورت است که شما محصول یا خدمات این سایت‌ها را در سایت خود تبلیغ می‌کنید، در صورتی که فردی از سایت شما به صفحه‌ی خرید آن محصول هدایت شود و آن را بخرد، درصدی از فروش آن محصول عایدتان می‌شود.

بیشتر بخوانید: کسب درآمد از فروشگاه اینترنتی از طریق همکاری در فروش

 

17) طراحی اپلیکیشن

با پیشرفت تکنولوژی یکی از کسب و کار های جدید و پرسودی که محبوبیت بسیاری هم در جهان پیدا کرده است طراحی اپلیکیشن است. طراحی اپلیکیشن نیازمند مهارت و تخصص است که شما می توانید با کسب این موارد در این زمینه فعالیت خود را شروع کنید. حتی اگر مهارتی در این زمینه ندارید ولی ایده های بسیاری در ذهن دارید می توانید با کمک گرفتن از برنامه نویسان ایده های خود را اجرا کنید. طراحی اپلیکیشن از جمله کسب وکارهای جدیدی است که به غیر از تخصص نیاز به سرمایه چندانی ندارد.

18) طراحی گرافیک

7) طراحی گرافیک

طراحی گرافیک از جمله شغل هایی است که بازارکار آن همیشه به نیروی کار جهت کارهای گرافیکی نیازمند است. اگر به این شغل علاقه دارید و همچنین مهارت های لازم را دارید بدون تعلل کسب و کار جدید خود را راه اندازی کنید؛ اما اگر مهارت آن را ندارید می توانید با آموزش های بسیاری که وجود دارد این مهارت را بدست آورید و کسب و کار خود را آغاز کنید.

از جمله اساسی ترین مهارت هایی که یک گرافیست کار باید به آن مسلط باشد می توان به موارد مختلفی اشاره کرد که از جمله آن:

 • طراحی تصاویر خلاقانه
 • ساخت بنر
 • طراحی لوگو
 • تدوین

شما می توانید این مهارت ها را با نرم افزارهایی مثل فتوشاپ، ایلستریتور و … کسب کنید و با بدست آوردن تجربه های بسیار به آنها مسلط شوید.

19) تولید محتوا

تولید محتوا همان نوشتن مقالات برای وب سایت ها است. امروزه کسب وکارهایی که اینترنتی شده اند برای افزایش مشتری نیاز به تبلیغ محصولات و خدمات خود را دارند، که این امر با ایجاد محتوا و تبلیغ محصول و خدمات در آن انجام می شود.

بعد از رواج یافتن بازاریابی محتوا، تولید محتوا هم افزایش بسیاری داشته است. شما می توانید با فعالیت در این زمینه به صورت حضوری در شرکت ها درآمد خوبی کسب کنید، و یا اگر امکان فعالیت به صورت حضوری را ندارید می توانید به صورت دورکاری و یا فریلنسری به فعالیت خود ادامه دهید. تولید محتوا یکی از کسب و کارهای جدیدی است که با پیشرفت در این حوزه، می توانید شرکت خود را راه اندازی کنید و درآمد خود را افزایش دهید.

20) بلاگری

9) بلاگری

بلاگری در شبکه های اجتماعی مختلف یکی از نمونه فعالیت هایی است که امروزه بسیار ترند شده اند و افراد مختلفی در زمینه های مختلفی بلاگری میکنند. اما نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است بلاگر به کسی که تعداد لایک و فالوور بالا دارد گفته نمی شود بلکه بلاگر کسی است که در زمینه فعالیت خود همیشه حرفی برای گفتن داشته باشد و روی مردم تاثیر گذار باشد.

یک بلاگر اگر بخواهد یک برند یا کسب و کار را تبلیغ کند، با توجه به اینکه می داند رضایت مردم باعث پیشرفت او می شود پس سعی میکند که در تبلیغ بزرگنمایی نکند و به صورت شفاف به بررسی آن تبلیغ بپردازد. بنابراین از این طریق می تواند درآمد بسیاری هم کسب کند. شما هم می توانید در یک زمینه ای که همیشه حرفی برای گفتن دارید فعالیت کنید و به درآمد برسید.

21) مدیر سوشال مارکتینگ

با به وجود آمدن شبکه های اجتماعی مختلف نیاز به سوشال مارکتر هم پدیدار شد. اینستاگرام از جمله شبکه های اجتماعی است که افراد زیادی از کل دنیا در آن فعالیت دارند. بنابراین پیش بردن یک پیج و جذب مشتری و فالوور از دغدغه های بسیاری از مردم و کسب وکار هایی که از طریق شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند است.

یک سوشال مارکتر با داشتن مهارت هایی مثل تسلط بر نرم افزارهای گرافیستی، بازاریابی محتوایی و … با کسب وکار های مختلفی همکاری داشته و باعث رشد پیج آنها می شود. شما هم می توانید با کسب مهارت های لازم و تبدیل شدن به یک مدیر سوشال مارکتینگ درآمد خوبی از این فعالیت خود بدست آورید. پیشنهاد من به شما برای کسب این مهارت شرکت در دوره های تخصصی دیجیتال مارکتینگ آغازینو است که صفر تا صد سوشال مارکتر شدن را به شما آموزش می دهند و قدم به قدم تا سوشال مارکتر شدن با شما هستند.

ببینید: دوره های تخصصی دیجیتال مارکتینگ

 

22) طراحی سایت

11) طراحی سایت

طراحی سایت یکی از شغل های قدیمی اما پردرآمد محسوب می شود. اما با توجه به شیوع ویروس کرونا و آنلاین شدن کسب و کارها، طراحی سایت بیش از پیش رشد یافت و به جزوی از کسب و کار های جدید و پرسود دنیا تبدیل شد. از آنجایی که با هرچه پیشرفت علم تکنولوژی، تقاضای زیادی هم برای طراحی سایت وجود دارد، شما می توانید با کسب این مهارت فعالیت خود را شروع کنید و به موفقیت های بیشتری دست پیدا کنید.

23) تولید پادکست

1) تولید پادکست

برای شروع یک کسب و کار جدید نیازمند ایجاد یک ایده خلاقانه است. یکی از این ایده ها می تواند تولید پادکست باشد. امروزه افراد بسیاری به شنیدن پادکست روی آورده اند و همچنین اپلیکیشن های بسیاری هم در این زمینه ساخته شده است. پادکست می تواند تبدیل یک متن به فایل صوتی باشد. بسیاری از مدرسان و نویسندگان می خواهند که نوشته های خود را به یک فایل صوتی تبدیل کنند. در اینجا شما می توانید با ایجاد کانال خود در اپلیکیشن ها و تولید پادکست درآمد کسب کنید. در نهایت می توانید با ایجاد یک تیم فعال در این زمینه پیشرفت بسیاری داشته باشید.

24) تولید غذاهای خانگی و ارگانیک

یکی از نمونه کسب و کار های جدید که می توان از این طریق در آمد بسیاری هم کسب کرد و طرفدار زیادی هم دارد، پخت غذاهای خانگی و یا محلی با بسته بندی های جذاب و خلاقانه است. با وجود اینترنت شما می توانید در شبکه های اجتماعی و یا سایت، محصولات خود را تبلیغ کنید و فروش آنلاین را راه اندازی کنید.

25) بازار بورس

3) بازار بورس

یکی از بهترین زمینه ها برای سرمایه گذاری، بورس است. که البته می توان آن را جزو یکی از کسب وکارهای جدید و بسیار سود آور تعریف کرد؛ مانند بورس اوراق بهادر، بورس سکه وارز، بورس کالا. برای ورود در این زمینه و نتیجه گرفتن با بازدهی بالا نیازمند ریسک پذیری، تحلیل قوی، آموزش و … است؛ زیرا ممکن است وقوع برخی اتفاقات باعث کاهش قیمت سهام شود. به طور کلی بورس یکی از شغل های پردر آمد محسوب می شود.

26) طراحی داخلی

امروزه با پیشرفت مد و وجود اهمیت آن در طراحی داخلی منازل، شرکت ها و … باعث شده است تا شغل طراحی داخلی بیش از پیش پر اهمیت بشود و جزو کسب و کارهای پر درآمد و سود آور محسوب شود. از آنجایی هم که فضای مناسب و زیبا برای فروشگاه ها و گالری ها باعث جذب مشتری بیشتر می شود؛ در نتیجه درخواست بسیاری برای طراحی داخلی وجود دارد و شما هیچ وقت بیکار نمی مانید. طراحی داخلی در کنار مهارت نیازمند ذهنی خلاق است تا بتوانید با خلاقیت های خود طراحی های مناسبی را انجام دهید. شما می توانید با کسب این مهارت کسب و کار جدید و سودآور خود را راه اندازی کنید.

27) صنایع دستی

5) صنایع دستی

صنایع دستی رشته های مختلفی دارد و یکی از ارزشمندترین صنایع در ایران و جهان شناخته می شود. از جمله رشته هایی که در ایران بسیار پر طرفدار است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت زیور آلات
 • جعبه کادو
 • وسایل تزئینی

رشته های مختلف بسیاری وجود دارد که در صورت پیشرفت و رونق کسب و کارتان می تواند بسیار پردرآمد باشد و حتی وارد بازار جهانی شد.

28) راه اندازی مزون

فعالیت در حوزه پوشاک بسیار پر درآمد است، و شما می توانید با توجه به مهارت و خلاقیت خود در یکی از زمینه های مختلف آن فعالیت کنید. یکی از این زمینه ها که بدون شک می تواند یکی از کسب و کار های جدید و پرسود دنیا باشد، راه اندازی مزون است. شما در این زمینه می توانید با داشتن هنر و مهارت خود سود بسیاری بدست آورید.

29) تدریس آنلاین

7) تدریس آنلاین

از زمان شیوع ویروس کرونا و امکان حضور نداشتن در کلاس ها، باعث شد تا بیشتر اساتید و دانش آموختگان به فضای آنلاین روی بیاورند و به صورت آنلاین آموزش دهند یا آموزش ببینند. این امر باعث شد تا تدریس آنلاین به یکی از کسب و کارهای جدید در دنیا تبدیل شود. شما می توانید در صورت داشتن تخصص و یا مهارتی آن را به صورت مجازی آموزش دهید بدون اینکه نیاز به داشتن سرمایه و امکانات بسیاری باشد، برای اینکه بتوانید از این راه درآمد بسیاری کسب کنید بدون در نظر داشتن اینکه چه مهارت و یا تخصصی دارید لازم است تا مهارت تدریس خود را افزایش دهید.

30) بازاریابی آنلاین

در بازاریابی آنلاین بدون داشتن سرمایه چندانی و فقط با داشتن مهارت فروشندگی می توانید درآمد بالایی داشته باشید. از آنجایی که بیشتر کسب وکارها اینترنتی شده اند، شما با داشتن مهارت فروشندگی و جذب فروشنده می توانید به صورت بازاریاب آنلاین فعالیت کنید. بازاریاب های آنلاین با فروختن هرچه بیشتر محصولات پورسانت بیشتری هم دریافت می کنند که حتی گاهی درآمد آنها به بیشتر از 5 میلیون میرسد. شما حتی می توانید در منزل خود با فعالیت در این زمینه به درآمد بالایی برسید.

31) طراحی لباس

9) طراحی لباس یکی از کسب و کارهای جدید در تهران

همانطور که گفتیم فعالیت در زمینه پوشاک می تواند بسیار سودآور باشد. یکی دیگر از این نوع فعالیت ها طراحی لباس است. با توجه به پیشرفت مد، تنوع در مدل لباس ها بسیار زیاد شده است که این را مدیون ذهن خلاق طراحان لباس هستیم که با طراحی های خلاقانه خود تنوع بسیاری در بازار پوشاک داده اند. شما هم می توانید با کسب این مهارت و ذهنی خلاق، این هنر را رشد دهید و کسب و کار جدید خود را راه اندازی کنید. همچنین شما می توانید با ثابت کردن مهارت خود در صنعت مد و لباس باعث پیشرفت شغلی خود شوید.

32) مشاور تغذیه آنلاین

افراد بسیاری هستند که می خواهند رژیم بگیرند و لاغر و یا چاق شوند، یا افرادی که تغذیه درستی ندارند و می خواهند با تغذیه درست برخی مشکلات مربوط به آن را حل کنند. با وجود اینترنت افراد می توانند بدون نیاز به حضور فیزیکی و یا دردسرهای رفتن پیش مشاور، به صورت آنلاین با مشاور تغذیه صحبت کنند و متناسب با نیاز خود راهنمایی ها و برنامه های لازم را بگیرند. اگر شما هم در این زمینه تخصص کافی را دارید می توانید این کسب و کار کوچک ولی پردرآمد را راه اندازی کنید و به درآمد برسید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم کسب و کار های جدید و پرسود ایران و جهان را با شما در میان بگذاریم تا بتوانید از آن‌ها ایده بگیرید و یا تغییری در کسب و کار فعلی خود ایجاد کنید. اگر تجربه‌ی راه‌اندازی یکی از این کسب و کارها را دارید می‌توانید آن را در قسمت نظرات با ما و سایر کاربران در میان بگذارید. در مقالات دیگر این دسته‌ی آموزشی هم سعی داریم تا در مراحل راه‌اندازی کسب و کار و گام‌‌های بعدی آن همراه شما باشیم.

برچسب ها : کسب و کار پر سود جدید حامی نیازمند شغل اشتغال

علاوه بر وب سایت می توانید از حامی روی دستگاه های اندرویدی خود استفاده کنید


حامی را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید